Taisyklės

pic-01
Kėglių sustatymo kombinacija

Žaidimą Mölkky gali žaisti visi šeimos nariai. Žaidimo rezultatai įrašomi taškų kortelėje.

TURINYS: 
12 kėglių (sunumeruotų nuo 1 iki 12), Mölkky metimo kėglis, taisyklės.

Žaidimo paruošimas: 
kėgliai sustatomi taip, kaip parodyta 1 paveikslėlyje. Žaidžiant pirmą partiją, metimo tvarka nustatoma burtų keliu. Žaidžiant tolesnes partijas, metimo tvarka nustatoma pagal praeitos partijos rezultatus nuo mažiausios iki didžiausios taškų sumos. Linija, nuo kurios metama, yra pažymėta apie 3–4 metrai nuo kėglių, kaip parodyta 2 paveikslėlyje. Žaidėjai meta paeiliui, kaip pažymėta taškų skaičiuoklėje (žr. Žaidimo pabaiga).

pic-02

Playing_Molkky_1 Playing_Molkky_2

Kaip žaisti?

Žaidimo pradžia:
Pirmasis žaidėjas meta Mölkky kėglį į kėglių grupę ir bando juos numušti. Mölkky kėglis visada turi būti metamas iš apačios

Nugriuvęs kėglis:
Kėglis nėra laikomas nugriuvusiu, jeigu jis guli ant kito kėglio arba ant Mölkky kėglio. Po metimo nugriuvę kėgliai vėl sustatomi į savo vietas, tik ne ten, kur stovėjo žaidimo pradžioje, o ten, kur nukrito.

Taškų skaičiavimas: 
Jeigu nugriūva vienas kėglis, jūs gaunate tiek taškų, koks skaičius užrašytas ant to nugriuvusio kėglio. Jeigu nugriūva daugiau nei vienas kėglis, jūs gaunate tiek taškų, kiek yra nugriuvusių kėglių.

Žaidimo pabaiga: 
Jeigu žaidėjas nepataiko (nesurenka nei vieno taško) tris kartus iš eilės, jis / ji iškrenta iš žaidimo ir toliau tampa taškų skaičiuotoju. Žaidimas baigiamas, kai pirmasis žaidėjas surenka lygiai 50 taškų. Jeigu kuris nors žaidėjas viršija 50 taškų, jo taškų suma sumažėja iki 25.